Praha

07.03.2019

Protože jsme stále bez našeho bydlíka, strávili jsme tentokrát část jarních prázdnin edukačně v Praze.

Nazrál čas představit Prahu naší starší dcerce a doplnit tak její cestovatelské znalosti a zkušenosti o památky našeho hlavního města. Sárince je 4,5, cestování miluje, ráda se učí nové věci a její největší zálibou jsou 🦖🦕. Toho jsme samozřejmě maximálně využili, ale bylo potřeba zabavit i naší mladší Simonku a cestu přizpůsobit i jejím potřebám.

Ubytování jsme zvolili tudíž přímo v samotném centru na TYNSKA 622/17 - Double Bedroom Luxury Apartment. A nemohli jsme vybrat lépe! Majitel je velmi střícný a milý, byt čisťounký, ulice tichá a sousedy jsme téměř neslyšeli. Památky byly na dosah. I cena byla neuvěřitelně přívětivá. Až budeme Prahu plánovat znovu, vybereme stejně 👏👍. Ubytování jsme objednávali opět z nám již známého Airbnb, toto zatím bylo nejlepší ubytování, které jsme zde měli možnost otestovat. Sami Airbnb využíváme také jako hostitelé, takže si troufáme říci, že tohle ubytování se určitě řadí mezi ty nadstandardní.

Cestu Regiojetem Simonka tam i zpět z velké části prospala. Sárinku jsme se rozhodli zabavit matematikou - čísla miluje, umí napočítat do tisíce, zvládne sčítání a odčítání do 20. Dali jsme tudíž na výborné reference a vyzkoušeli vzdělávací hru Matemág. Hra je udělána opravdu velmi jednoduše a pro děti pochopitelně. Střídají se lehké úlohy se složitějšími, ale především je dítěti nabídnuto pochopit danou problematiku z mnoha úhlů, tudíž si dítě může najít svou cestu, jak se k výsledku dopracovat. Hra je postavena na kooperaci rodiče s dítětem, což velmi vítáme a skvěle to do našeho konceptu vzdělávání zapadá. Sára je ze hry nadšena a sama chce každý den věnovat několik minut počítání.

Na cestě ji provázela i její nyní nejoblíbenější kniha nakladateství LAROUSSE Řekni mi, jestli víš... Sára miluje encyklopedie a ráda si doplňuje své vědomosti (mimochodem na tomto místě musím velmi poděkovat Šárce za její knihu Teorie typů, Sárinka je zcela vzorovým příkladem ISTJ a díky této knize přesně víme, jak s ní (ne)pracovat). Tuto knihu však vydali nejspíše speciálně pro ni 😀. Prakticky celou jsme už stihli přelouskat a na žádost Sáry dnes testujeme její 🦖🦕 na to, co se už stihli z knihy dozvědět 🤣. Nutno podotknout, že dinosauři jsou skvělí! Prakticky všechny informace z knihy si zvládli zapamatovat 👍 a Sárinka tak zvládá učivo na úrovni 5. třídy 😅🤓🤣.

Celý výlet Sára měla za úkol s vybraným 🦕 řešit úkoly, jejíž první zadání dostala už doma před odjezdem. Trénovali jsme psaní písmenek, abecedu, jednoduché počítání, orientaci v mapě a především poznávání památek. K tomu jsme jí vyrobili zápisníček a jednoduché zalaminované kartičky s obrázky Prahy a popisem (naleznete již brzy ke stažení v souborech pro děti). Díky tomu dnes dokáže poznat, pojmenovat a říct základní informace o pražských památkách.

No a samozřejmě, tečka na závěr, nemálo však významná. Jako milovníci dobrého 🍛 jsme si nemohli nechat ujít skvělou restauraci Field Restaurant. Tahle zastávka příliš nezapadá do výletu s malými dětmi, protože restaurace doporučuje návštěvu s dětmi staršími šesti let. Na stránkách restaurace je několik nelichotivých hodnocení ve stylu "dávám jednu hvězdu, protože nás tam nechtěli s dětmi", což považujeme za absolutně nefér. Restaurace prostě není svým prostředím a i nejčastějšími hosty (zamilované páry, obchodníci na důležitých jednáních apod.) stavěná na malé děti, které mají svou vlastní kulturu stolování. Restarace své priority dopředu avizuje na svých webových stránkách a přijde nám fér to respektovat. Tudíž volba byla jasná, na průzkum jde pouze jeden z nás 😃 a kratší sirku si tentokrát tahá maminka. Tudíž přinášíme pouze tátovo krátké shrnutí: "Konečně chápu smysl Michellinských hvězd. Jedli jsme ve spoustě dobrých restaurací, ale tady byl můj zážitek ještě o třídu výš. Nejlepší amuse-bouche, jaký jsem kdy jedl, výborný hlavní chod a suverénně nejlepší dezert na světě 😃😋." Rozhodně se sem vrátíme znovu bez dětí nebo až budou starší. Jasných 5 ⭐️ bez diskuzí.

A stejně tak se brzy vrátíme i do naší stověžaté Prahy...