Jak jsme se nemohli dočkat...

14.03.2019

Jak jsme se nemohli dočkat

Už v prosinci jsme si chtěli aspoň na měsíc vyčistit hlavy toulkami po jižní Evropě, ale náš obytňák byl bohužel jiného názoru, a rozhodl se náš plán bojkotovat. Doteď mu promlouváme do duše, aby se umoudřil, ale stále s námi naše nadšení nesdílí, takže aspoň s holkami pomyslně jezdíme prstem po mapě. Sára mapy miluje, ráda se učí vlajky států, tak ji v tom chceme maximálně podporovat. Navíc nás baví jakékoliv kreativní tvoření, takže jsme si vyrobili stojánky s vlajkami, vytiskli a zalaminovali mapu a plánujeme, kam bychom se chtěli brzy podívat.


V souborech pro děti najdete slepou mapu světa. My jsme si ji vytiskli na formát, který nám vyhovoval, a rozstříhali a zalaminovali, aby si Sára mohla mapu i sama skládat. Z párátek, vytištěných vlajek států a doma dělané modelovací hmoty jsme si vyrobili samostatně stojící vlaječky a ukazujeme si, kde státy na mapě hledat.

Modelovací hmotu vyrobíte úplně jednoduše. Smíchejte hrnek škrobu, půl hrnku jedlé sody a půl hrnku vody, to všechno chviličku povařte, než se hmota hezky spojí, a můžete modelovat.

53 států, jejich vlajky a hlavní města naleznete ke stažení také v souborech pro děti.